Parafia św. Michała Archanioła w Gliwicach

Parafia św. Michała Archanioła w Gliwicach

Paczka dla Ukrainy

Paczka dla Ukrainy

PACZKA DLA UKRAINY III EDYCJA (poszkodowani w wyniku powodzi) jest akcją stworzoną w odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę. Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny, wspólnoty parafialne dla rodzin na Ukrainie, którzy nie posiadają środków do życia.

Instrukcja przygotowania PACZKI DLA UKRAINY

 1. Opakowania kartonowe z logo Caritas (wymiary 53 cm x 40 cm x 26 cm) trafiły do Caritas gliwickiej, skąd puste będzie można pobrać m.in. dla: wspólnot parafialnych, osób prywatnych, wszystkich, którzy chcą się zaangażować w akcję charytatywną PACZKA DLA UKRAINY.
 2. Poszczególne grupy, wspólnoty, rodziny wypełniają karton produktami największej potrzeby zgodnie z sugerowaną listą produktów (Załącznik), lub przynoszą same produkty, które później zostaną spakowane do paczki przez wolontariuszy parafialnych.
 3. Każda paczka powinna być zapakowana do pełna, jednakże musi być zamknięta i zabezpieczona.
 4. Paczka nie powinna przekraczać wagi 18 kg.
 5. Paczka powinna zawierać zawsze produkty z trzech kategorii:
  • żywność z długim terminem ważności (np. makaron, ryż, konserwy, puszki)
  • produkty dla dzieci (np. kaszki, słoiczki, soki)
  • artykuły chemiczne, kosmetyczne (np. papier toaletowy, chusteczki nawilżone, mydło, pasta do zębów, plastry opatrunkowe)
 6. Do paczki nie wkładamy ubrań!
 7. Przygotowana paczka powinna być gotowym zestawem produktów (wypełnionym do pełna i bez potrzeby uzupełnienia), możliwym do przekazania rodzinie na Ukrainie.
 8. Skompletowane i gotowe paczki prosimy przewieźć do magazynu Caritas w Gliwicach, ul. Ziemowita 3B.